Myslivecké odpoledne

přidáno: 27. 6. 2021 13:24, autor: Zdenka Fusková

Ve čtvrtek 24. června k nám do školní družiny zavítali myslivci manželé Královi. Se zaujetím nám vyprávěli o myslivosti a o tom, jak se starají o les a zvířata v něm. Přinesli nám ukázat lovecké trofeje, obrázky z lesa, časopisy o myslivosti a spoustu dalších zajímavostí s myslivostí spojených. Děti se aktivně zapojily do plnění úkolů, které pro ně připravili, poslechly si mysliveckou fanfáru a na vlastní oči mohly vidět hudební nástroj, na který se hraje - lesní roh. Byli jsme nadšení z jejich práce a pochopili jsme, že být myslivcem je zajímavé, ale i nesmírně náročné. Děti projevily zájem o myslivost a uvítaly by práci v mysliveckém kroužku, kdyby se našel ochotný pan myslivec. Děti si z mysliveckého odpoledne odnesly i drobné dárky, hostům poděkovaly za ochotu a čas strávený ve škole.

Návštěva u včelaře

přidáno: 31. 5. 2021 12:28, autor: Zdenka Fusková

Včelař

Zájmová činnost ve školní družině

přidáno: 31. 5. 2021 12:26, autor: Zdenka Fusková

Zájmová činnost ve školní družině

Výsadba zeleninového záhonku ve školní zahradě

přidáno: 2. 5. 2021 7:49, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ Aktualizováno 2. 5. 2021 12:56 uživatelem Miroslava Coufalíková ]

Děti se do práce pustily opravdu s vervou a během chvilky byl záhon vyplevelen a okopán. Poté jsme s dětmi společně udělali řádky, semínka zasadili a zalili. Všechny děti byly velmi pracovité a práce na záhonku jim šla pěkně od ruky. Denně také chodíme záhonek poctivě zalévat a kontrolovat.
Už teď se všichni těšíme na budoucí úrodu.
                                                                                                                                    Bc. Terezie Kachlová - vychovatelka

Keramická dílnička ve školní družině

přidáno: 21. 4. 2021 10:08, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 5. 5. 2021 9:16 ]

Letos nám do školy přibyla jedna novinka, a to je krásná keramická pec. S dětmi jsme se tedy rozhodli, že si také vyrobíme krásné výrobky. Děti si přinesly do družiny vykrajovátka a společně jsme si udělali malý keramický ateliér. Co děti vyráběly, to je zaím tajné:) ale všechny děti byly opravdu moc šikovné a kreativní a výrobky jsou opravdu znamenité.
     Zatím výrobky musí týden vyschnout a poté je v nové peci vypálíme a namalujeme glazurou a znovu vypálíme.
A s již hotovými výrobky se zde na stránkách rádi pochlubíme.

Mezinárodní den památek a sídel - ve školní družině

přidáno: 21. 4. 2021 9:51, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 5. 5. 2021 9:16 ]

Tento významný den letos připadl na neděli 18. dubna. A my jsme si jej s dětmi připomenuli v pondělní družině 19. dubna. Děti zpočátku nevěděly, co je to vlastně památka nebo sídlo, ale po malé nápovědě, již všechny vyjmenovaly nejznámější památky a sídla, která znají a které máme nejen v našem kraji, ale v celé republice. Moc pěkně nám popovídal Max o nejznámějších památkách našeho nejpamětihodnějšího města Prahy. Poté jsme si v encyklopediích vyhledali další památky a nakonec jsme si přečetli kapitolu z knihy E. Petišky "Čtení o hradech".
     A jelikož i Jeseník má pár památek, vydali jsme se je vyhledat a prohlédnout. První památku máme hned vedle školy a jej jím Jesenický kostel spolu s křížem, který stojí naproti vchodovým dveřím. Dále jsme si prohlédli sochu sv. Jana Nepomuckého, který stojí kousek od centra obce a vyvrcholením naší vycházky byl krásně opravený Jesenický zámeček. Museli jsme bohužel zůstat za branami, protože všechny brány vedoucí k zámečku byly zamknuty. Ale vycházka po jesenických pamětihodnostech nás nezklamala a moc se nám všem líbila.

Hurá, už jsme zpátky v družině

přidáno: 12. 3. 2021 4:12, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 21. 4. 2021 10:02 ]

Konečně jsme se dočkali a 12. dubna jsme se opět sešli ve škole a hlavně ve Školní družině. Měli jsme si o čem popovídat a přivítání bylo opravdu veselé. Děti povyprávěly, jak prožili lockdown, svátky jara, Velikonoce a příchod jara.
     Naše první procházka proto hned vedla k čápím hnízdům, abychom zkontrolovali, zda první poslové jara - čápi, již dorazili na svá hnízda. A byli tam. Společně s dětmi jsme se rozhodli, že naše jesenické čápy pojmenujeme. A tak se stalo - ČÁPI MAJÍ JIŽ SVÁ JMÉNA - Kuba vymyslel opravdu jména velmi pěkná a hlavně výstižná - párek čápů, kteří hnízdní na sloupu u mostu dostali jména ADAM A EVA - to proto, že přiletěli a byli v Jeseníku jako první. Další čáp, který hnízní na Kulturním domě, dostal jméno PÍRKO, které vymyslel Jarek,  ale tento již bohužel zůstane sám, neboť vloni nešťasně ztratil samičku.
     S dětmi denně chodíme čápy sledovat a také si děti vyzkoušeli roli fotografů a všechny hnízda vyfotili na školní tablety a posléze si v družině zahráli na malíře a ze svých pořízených fotografií čápy namalovaly. A že se jim to opravdu povedlo. A proto zaslouží velkou pochvalu.