V DRUŽINĚ JE PRIMA

přidáno: 20. 11. 2019 9:54, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 20. 11. 2019 10:03 ]

Každý den ve školní družině je nabitý zábavným programem. Po obědě si děti dávají hrací pauzu, aby si oddechli po "náročném":) vyučování. Poté si přečteme kapitolu z vybrané knihy, která nás provází celý měsíc. Už máme přečtené "Nové dopravní pohádky", "Kamarádi to nevzdávají" a listopadový kniha má titul "Strašidelné prázdniny".
     Ale ani hlava a tělo nezahálí - každý den se věnujeme rukodělným činnostem, děti si staví z různých stavebnic, mají k dispozici plno naučných deskových her, různé puzzle a pexesa, pokud je pěkné počasí, chodíme si hrát na Dopravní hřiště ,chodíme na společné vycházky a pokud nám počasí nepřeje, mohou se děti dívat na jimi vybranou pohádku v televizi.
     Děti se  tak společně naučí plno nových a zajímavých věcí.

TURNAJ V PEXESU

přidáno: 20. 11. 2019 9:28, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:37 ]

V rámci měsíce listopadu, kdy Tělo ani hlava nezahálí, jsme ve školní družině uspořádali Turnaj v pexesu.
     Děti se do turnaje vrhly s opravdovým hráčským zápalem a hra jim šla pěkně od ruky a také radostný hlasový projev prozradil, kterému hráči se vede více než dobře:)
     Děti byly rozděleny k 5ti stolečkům po 3 až 4 hráčích. Z každého stolu vyšel nejlepší hráč. Těchto pět hráčů se poté utkalo o vítězná místa. Pětice hráčů bojovala opravdu statečně a na stupních vítězů stanul Patrik, na druhém místě se umístil Péťa a na třetím Jarda.
     Hra samozřejmě probíhala v duchu fair play a všechny děti byly odměněny drobnou sladkou odměnou.

DRUHÝ PROJEKTOVÝ DEN

přidáno: 20. 11. 2019 9:04, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:41 ]

Poslední pátek v měsíci říjnu patřil druhému projektovému dni.

Tentokrát se celý měsíc nesl v duchu draků, dýní a strašidýlek. Děti společně vyrobily krásného velikého draka, který zdobil školní halu a také si vyrobily krásné barevné draky, které zdobily celou družinu. Rovněž si vyrobili krásné papírové svícínky z obrázkem dýní. Četli jsme si krásnou knížku "Kamarádi to nevzdávají", která se nám všem moc líbila a ze které jsme se dozvěděli mnoho užitečného.
      Celé snažení dětí vyvrcholilo společnou Drakiádou, které se zúčastnili nejen děti z družiny se svými rodiči, ale zúčastnili se také děti z Mateřské školky.
     I když všechni draci byli krásní a snaha byla veliká a počasí bylo krásné a slunečné, bohužel vítr moc nefoukal a tak si draci moc nepolítali.
     Ale odměnou za všechnu píli děti získali svůj DRUHÝ KLÍČ:)
Také velké díky patří všem rodičům, kteří se akce zúčastnili a vytvořili dětem krásné páteční odpoledne.

PRVNÍ PROJEKTOVÝ DEN

přidáno: 20. 11. 2019 8:42, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:43 ]

Poslední pátek v měsíci září patřil prvnímu projektovému dni.

Děti ze školní družiny se na něj poctivě připravovaly celý měsíc a odměnou za píli a snahu bylo pěkně strávené odpoledne na Dopravním hřišti, kde si děti zúročily všechny své znalosti a dovednosti, které se týkaly veškeré bezpečnosti na silnici a také znalosti nejpoužívanějších dopravních značek.

Děti si ve školní družině po celý měsíc připravovaly dopravní značky, které byly následovně použity k projektovému dni a také jsme si formou kvízu a Dopravních pohádek zopakovali vše, co jsme se naučili.

Všechny děti se úkolů zhostily s maximálním nasazením a zasloužily si tudíž PRVNÍ KLÍČ:).

Dětem za tento den patří velká pochvala:)                                                                                    Bc. Terezie Kachlová

Nový školní rok 2019/2020 ve Školní družině

přidáno: 15. 10. 2019 9:51, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 20. 11. 2019 10:13 ]

Nový školní rok nás přivítal nejen krásným a slunečným počasím, ale také spoustou dětí, které nastoupily do Školní družiny při ZŠ.
V novém školním roce jsme přivítali 14 nových kamarádů prvňáčků, 9 kamarádů druháčků, 6 kamarádů ze třetí třídy a jednu kamarádku čtvrťačku.
     Na začátku jsme se všichni společně seznámili, pověděli jsme si všechna pravidla, která budeme dodržovat a také jsme se seznámili s ROČNÍM PLÁNEM, který nás bude doprovázet celých 10 měsíců, které budeme trávit ve školní družině.
     Všechny děti se se zápalem zapojili do všech nabízených činností: Po obědě si děti společně hrají, poté si čteme vybranou knížku na pokračování, děti poté plní zadanou práci, která se vztahuje nejen k danému ročnímu období, ale také plní úkoly, které jsou potřeba k danému měsíčnímu projektovému dni. Když máme v družině vše hotovo a je pěkné počasí, chodíme si zahrát na krásné dopravní hřiště, na kterém si najdou kluci i holky svou zábavu. Rádi se také vydáváme na společné procházky po okolí a můžeme sledovat, jaká je příroda kolem nás krásná.
     Chtěla bych touto cestou pochválit všechny děti ze školní družiny za snahu, píli a kamarádské chování a za společný zápal, který věnují všem činnostem.

Beseda o včelách s panem Křenovským

přidáno: 23. 5. 2019 12:08, autor: Edita Mikulenková

Dnes za námi do družiny přišel pan Křenovský, aby nám povykládal o svých zkušenostech s včelařením. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě včel a výrobě medu. Přinesl nám ukázat včelařské náčiní a vysvětlil jeho použití. Děti si měly možnost prohlédnout řadu časopisů a obrázků týkajících se včelaření a nakonec dostaly od pana Křenovského celou sklenici medu, na které si velmi pochutnaly.

Slet čarodějnic a čarodějů

přidáno: 30. 4. 2019 9:51, autor: Edita Mikulenková

Velikonoční tvoření s paní Bokovou

přidáno: 23. 4. 2019 1:48, autor: Edita Mikulenková