Leden ve Školní družině

přidáno: 7. 3. 2021 9:22, autor: Družina Jeseník nad Odrou

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve Školní družině. Bohužel s námi nyní nejsou naši spolužáci a kamarádi z 3. a 4. ročníku.

Ale prvňáčci a druháčci v družině nezaháleli a celý měsíc leden si báječně užili.

Jedno lednové ráno si děti v ranní družině vyzkoušeli, jaké to je, když nefunguje elektřina a drželi „černou hodinku“J při svíčkách jsme si s dětmi hezky popovídali a moc se nám ta chvilka líbila.

Celý měsíc leden jsme věnovali prospěšné a naučné činnosti – poznávali jsme „Ptáčky u krmítka“ a „Zvířátka u krmelce“. Touto cestou moc děkujeme panu ing. Petru Fárkovi, za poskytnuté krásné materiály a fotomateriály, které nám do družiny věnoval a ze kterých jsme s dětmi mohli čerpat. S dětmi jsme společně nainstalovali na okenní parapety dvě krásné krmítka a jedno krmítko máme před okny družiny. Společně jsme pro ptáčky vyrobili krmení ze sádla a slunečnic a děti denně ptáčky přikrmují. Děti také společně vyzdobili družinu svými kresbami.

Dále nás po měsíc leden provázelo rčení „V zdravém těle zdravý duch“. Každé ráno před odchodem do školy si děti připravili veselou rozcvičku, která hezky nastartovala den.

Po příchodu do družiny jsme si společně s dětmi připravili zdravou svačinku, ke které jsme vždy přizvali naší paní ředitelku M. Coufalíkovou a paní Fárkovou. A že se děti opravdu moc snažily – společně zvládly (za dohledu paní vychovatelkyJ) pudink s ovocem, ovocné a zeleninové saláty a dokonce děti zvládly i banánovou buchtu. Také si každý den děti pochutnávají na zdravém ovoci a zelenině – mlsají jablka, hrušky, mrkvičku a také doplňují vápník dobrým čerstvým mlékem. A touto cestou chválím všechny děti, protože byly opravdu moc šikovné a zvládly všechny kuchyňské činnosti s přípravou spojené. Děti si společně při svačince popovídaly, jak pomáhají maminkám v kuchyni a jaké jídla již s pomocí zvládnou připravit.

A nezahálíme ani ve sportovní zdatnosti.  Vždyť na čerstvém vzduchu a na sněhu je úplně nejlépe. A tak si děti zařádily na sáňkách a bobech, postavily krásné sněhuláky a udělaly spoustu sněžných andělíčků.

A děti také nezahálely v rukodělných a výtvarných činnostech – nakreslily krásné obrázky ptáčků a zvířátek, z dřevěných komponentů vyrobených p. I. Kachlem dohotovily sněhuláčky, na které si zhotovily i barevné bambulky, na okna děti vyrobily hezké závěsné mráčky se sněhovými vločkami a zvládly i výrobu Eskymáků. Všechny děti jsou moc šikovné a výrobky zdobí nejen družinu, ale i prostory školy.

Celý leden nám bylo v družině moc hezky a už se těšíme na další měsíce, které nás čekají.

Bc. Terezie Kachlová - vychovatelka