Mezinárodní den památek a sídel - ve školní družině

přidáno: 21. 4. 2021 9:51, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 5. 5. 2021 9:16 ]
     Tento významný den letos připadl na neděli 18. dubna. A my jsme si jej s dětmi připomenuli v pondělní družině 19. dubna. Děti zpočátku nevěděly, co je to vlastně památka nebo sídlo, ale po malé nápovědě, již všechny vyjmenovaly nejznámější památky a sídla, která znají a které máme nejen v našem kraji, ale v celé republice. Moc pěkně nám popovídal Max o nejznámějších památkách našeho nejpamětihodnějšího města Prahy. Poté jsme si v encyklopediích vyhledali další památky a nakonec jsme si přečetli kapitolu z knihy E. Petišky "Čtení o hradech".
     A jelikož i Jeseník má pár památek, vydali jsme se je vyhledat a prohlédnout. První památku máme hned vedle školy a jej jím Jesenický kostel spolu s křížem, který stojí naproti vchodovým dveřím. Dále jsme si prohlédli sochu sv. Jana Nepomuckého, který stojí kousek od centra obce a vyvrcholením naší vycházky byl krásně opravený Jesenický zámeček. Museli jsme bohužel zůstat za branami, protože všechny brány vedoucí k zámečku byly zamknuty. Ale vycházka po jesenických pamětihodnostech nás nezklamala a moc se nám všem líbila.
ą
Družina Jeseník nad Odrou,