Návštěva skautů

přidáno: 24. 11. 2018 6:25, autor: Edita Mikulenková   [ Aktualizováno 24. 11. 2018 6:49 uživatelem Tomáš Zgažar ]

Ve středu 14. listopadu naši školní družinu navštívili zástupci skautského oddílu v Jeseníku nad Odrou pan Stanislav Adamec a paní Jana Dorazilová.

Přiblížili dětem život skautů a skautek. Dozvěděli jsme se, že být ve skautu znamená hodně se toho naučit a své dovednosti a znalosti umět uplatnit v běžném životě, být mezi kamarády, získat nezapomenutelné zážitky na společných výpravách, při akčních hrách a na letních táborech.

U zrodu českého skautingu stál středoškolský profesor Antonín Benjamin Svojsík,  který v létě roku 1912 uspořádal první skautský tábor u nás. Posláním hnutí je podporovat rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností. Cílem je připravenost jedince plnit povinnosti k sobě samým, bližním, vlasti, přírodě a celému lidskému společenství.  Už před první světovou válkou doporučoval mládeži skauting také profesor Tomáš Garrigue Masaryk náš pozdější prezident, jako činnost novou a všeobecně prospěšnou.

První schůzka zájemců o skaut v Jeseníku nad Odrou se konala 20. listopadu ve skautské klubovně – hospodářské budově vedle fary.

Každý, kdo má zájem o kroužek, si může vyžádat u paní družinářky přihlášku a vyplněnou ji u ní nechat.