Podzimní a zimní zprávičky ze Školní družiny

přidáno: 3. 1. 2021 1:57, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 3. 1. 2021 2:02 ]

/LISTOPAD-PROSINEC 2020/

Po delší nucené pauze se děti v půlce listopadu vrátily zpátky do školy a do školní družiny. Na necelé dva týdny patřila škola a hlavně školní družina jen prvňáčkům a druhákům.

A že v družině nezahálímeJ Vyrobili jsme Adventní věnec a krásný papírový betlém. Každý den, když se vrátíme z oběda, si zapálíme svíčku na věnci a přečteme si krásnou vánoční pohádku z knihy Josefa Lady.

Potom si děti společně pohrají a odpočinou u spousty her – staví si z lega, hrají stolní fotbálek nebo kulečník u multifunkčního stolu, hrají pexeso a karty, v relaxační místnosti si prohlížejí a čtou knihy a také si hrají s kuchyňkou, plyšáky nebo nacvičují divadelní představení.

Každý den také patřilo rukodělnému tvoření – protože nás čekal svátek sv. Mikuláše, tak si děti vyrobily papírového Mikuláše, čertíka a andělíčka s nůšemi, do kterých dostali dobré bonbónky. Také si namalovaly sněhuláčky se zimní krajinou. Výroba sněhuláčků byla pro děti velkým dobrodružstvím, protože je zasypávali moukou, aby byli pěkně naducaní a vypadali  jako zasněženíJ je pravda, že víc mouky bylo na nás všech než na obrázku, ale výsledek byl moc vydařený.

Moc bych chtěla také poděkovat a pochválit Jarečka Adamce, který nás všechny naučil vyrábět veliké vánoční hvězdy z papírových svačinových sáčků.

Také děti společně vyráběly krásné baňky, kterými jsme ozdobili školní stromeček, ke kterému letos přibyly i krásné jesličky s JezulátkemJ

Do vánočních prázdnin nás ještě čeká spousta vyrábění, hraní a dobrodružství, na které se společně všichni těšíme.

Vychovatelka

3. 1. 2021 1:57