Únor ve Školní družině

přidáno: 7. 3. 2021 9:43, autor: Družina Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 17. 3. 2021 7:43 ]
V únoru jsme toho v družině stihli opravdu moc. Nejen, že si děti samostatně (a jen s mou malou radou a pomocí:) chystaly zdravé svačiny a upekly báječnou jablkovou buchu s domácím termixem, ale zvládly také zdravé jednohubky se žervé sýrem.
Pokud bylo pěkné počasí, chodili jsme společně ven - pokud byl ještě sníh, bobovali jsme a když sníh odtál, chodili jsme společně na školní hřiště, kde měly děti možnost si opět společně zahrát plno her. Zde bych chtěla pochválit děti, které si připravily i nové hry a naučily nás je.
Tématem měsíce byl Masopust, Družinové vepřové hody a vyvrcholením Maškarní ples.
Děti si vyráběly masky, krásné barevné girlandy a veselé klauny, kterými jsme vyzdobili celou družinu.
Taktéž se činily a jako "řezníci" uspěly při vepřových hodech, které byly předzvěstí Maškarního plesu.
A jak se děti připravovaly na Maškarní ples? Denně se děti aktivně věnovaly Disco hrátkám s Dádou a nacvičovaly tanečky, hrály se společné hry a společně s dětmi jsme si připoměli nejznámější pohádkové bytosti, které nás provázejí ve všech Českých pohádkách a příbězích a které se vztahují k maškarnímu reji.
A v pátek 26.2.2021 se snažení dětí vyplnilo a v družině proběhl Maškarní ples. Všechny děti měly krásné masky, které nám představily po společném úvodním seznamovacím kolečku. Porota ve složení p.uč. Z.Fusková, T.Králová a paní A. Fárková nakonec vybraly 3 nejkrásnější masky - 3. místo získal Kuba coby Harry Potter, 2.místo získala Linda  coby Maková panenka a 1.místo získal Sam coby Lego panáček. Dále se děti zúčastnili dalších her, které byly vždy odměněny malým dárkem.
Bylo přichystáno i malé občerstvení - koblížky, mini muffinky, které napekla paní Klečková a výborné mini věnečky, které napekla paní Fárková, dále slané tyčinky a dobré pití. Tímto děkuji všem maminkám, které svým dětem přichystaly pěkné kostýmy.
Celý měsíc únor byl plný her, tanečků, rukodělků, sportování, čtení a hlavně dobré nálady.
                                                                                                                Bc. Terezie Kachlová - vychovatelka